Kupina:sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
684
Ne razumem.
Pitanje
Ostavljam 3 ili 1 lastar.
I to sto ostane na koliko pupoljaka ga rezem.

amper91

Član
Učlanjen(a)
15 Jan 2017
Poruka
468
Ne razumem.
Pitanje
Ostavljam 3 ili 1 lastar.
I to sto ostane na koliko pupoljaka ga rezem.
Uh prijatelju al si ga ti zamrsio :)
Ostavis najvise tri lastara iz kucice, a njihove bocne grane skratis na otprilike 20cm, ja ako ima 2 lastara u kucici ostavim bocne grane i duze, bar ja tako radim..

Nego imam i ja jedno pitanje,
Da li je neko prskao krecom i sumporom u toku faze mirovanja umesto bakrom, kako se to pokazalo? Cini mi se kao ekonomicno sredstvo ali i manje stetno za zemljiste, a spiranje bakra sa biljaka i njegovo gomilanje u zemljistu nije dobro.

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
684
Jebiga nisi razumeo.
Iz kucice imam samo jedan lastar koji je kratak I iz njega imaju tri bocne. grane.
I pitam kako da to sada orezem.

Lako je kada imam lastare, to sto ti navodis.

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
684
Tri godine. Torn Free. Ma ti je samo za domacu upotrebu, imam I loh ness I tri krune dve godine stare. Ali ovde mi je u jednoj kucici ispalo tako.

To je cale imao stare kupine koje mi se svidjale pa sam uzeo samo tri TF jer mi se svidjaju. I sada mi u toj jednoj tako ispalo.

Kod ostalih kucicica je ok I znam da orezujem ali u ovoj situaciji koju sam opisao ne znam kako da postupim.
Kod ostalih imam 3 do 5 lastara iz kucice I sve cu na prolece svesti na tri.

amper91

Član
Učlanjen(a)
15 Jan 2017
Poruka
468
Taj lastar sto je kratak, a razgranao se njemu je verovatno nesto stricnulo vrh pa vise nije rastao u visinu vec pustao bocne grane... Uzmes dve najdeblje grane za vesivanje ,a ostale skratis na 15-20cm, tako ja radim kad mi srne usluzno orezu lastare kad im vreme nije :)

Vrh